5 zásad při zařizování dětského pokoje

Pokud plánujete zařizovat dětský pokoj, určitě máte v hlavě několik otázek. Jsme rádi, že čtete tyto řádky, protože rekonstrukcí dětských pokojů máme za sebou už nespočet. Proto máme dostatek zkušeností a přesně víme, co je pro vaše ratolesti to nejlepší. Pojďme se společně podívat na pravidla, na která byste při realizaci měli pamatovat.

1. Dejte dítěti prostor pro jeho nápady

Tento bod jsme zmiňovali už v dřívějším článku věnujícím se radám, jak prakticky zařídit dětem pokoj, abyste nemuseli dělat velkou rekonstrukci každý rok. Je však tolik zásadní, že ho raději zopakujeme. Pro dítě je jeho pokoj hlavním útočištěm, kde tráví největší část dne. Musí se v něm cítit příjemně.

2. Myslete na bezpečnost

Přibližně od dvou let necháte své dítko pomalu zvyknout spát samotné. Abyste mohli v rámci možností klidné spaní, bez dostatečného zabezpečení se neobejdete. U menších dětí by na posteli neměla chybět zábrana proti pádům. To stejné platí i u patrových postelí, které navíc musí být vybavené kvalitními schůdky. Vybírejte pouze stabilní a pevné skříně. V ideálním případě je můžete přimontovat rovnou ke zdi, aby je dítě na sebe nemohlo při divoké hře převrátit.

3. Zajistěte dětem zdravý spánek

Po celodenním dobrodružství si dítě musí pořádně odpočinout, aby nabralo energii do dalšího dne. Spánek je při vývoji nesmírně zásadní. Proto vybírejte pouze kvalitní matrace a rošty, které jsou určené dětem. Nedejte na svůj pocit, protože dospělý člověk na rozdíl od dítěte potřebuje jiné vlastnosti matrace.

4. Rozdělte pokoj do následujících zón

Každý pokoj by měl být rozdělený do několika zón. Mezi základní patří koutek na hraní, učení, odpočinek a setkávání s kamarády. Tyto hlavní části se mění různě dle stáří dítěte. U těch nejmenších s psacím stolem můžete počkat a prozatím vytvořit dostatečné místo na hraní. Vše je dáno také velikostí pokoje. Nicméně i v malém pokojíčku se dají vykouzlit zázraky.

5. Vybavte pokoj z nábytkové sestavy

Jedná se o nejjednodušší cestu, jak zařídit dětský pokoj. Bude vyhovovat praktickým potřebám, přáním dětí a přitom nemůžete udělat designérský přešlap. Vše bude v jednom stylu a postupně můžete přikupovat jednotlivé kusy nábytku, které zrovna budete potřebovat. Nábytkové sestavy poskytují mnoho prvků a materiálů, a tak můžete vytvořit jedinečný pokoj, kde se děti budou cítit dle svých představ. S tímto výběrem nemůžete udělat chybu.

Chcete-li pomoci s realizací, neváhejte nás kontaktovat,  nebo navštivte jednu z našich mnoha prodejen.

Jak taková proměna dětského pokoje pod našimi křídly vypadá, se můžete podívat tady.

Zjistěte také, kdy je nejlepší čas na rekonstrukci dětského pokoje.

 

 
× Zavřít