Inspirace do dětského pokoje

Prázdniny jsou obdobím dovolených, ale také rekonstrukcí. Protože přes léto máme obrovskou poptávku právě po dětských pokojích, chceme vám usnadnit rozhodování při zařizování. Na první pohled se zdá, že v pokoji svých dětí můžete pustit uzdu své fantazii. A vlastně proč ne, samozřejmě můžete. Myslete přitom ale na to, že děti se rychle vyvíjí a s tím se mění také jejich potřeby. V dnešním článku vám prozradíme, jak prakticky zařídit dětem pokoj, abyste nemuseli dělat velkou rekonstrukci každý rok.

Neutrální barvy nemusí být nuda

Raději se vyhněte výrazným barvám na stěny. Sytě růžová, nebo modrá se mohou zdát jako skvělý nápad, ale vsaďte spíše na světlejší odstíny. Pokoj hezky prosvětlý a opticky zvětší. Děti se v něm budou cítit mnohem příjemněji. Pokud se navíc rozhodnete vymalovat pokoj později na jinou barvu, nebudete mít tolik starostí.

Rozhodně nic ale nezkazíte barevnými dekoracemi. Tady se už můžete vyřádit, ale nezapomeňte v nich odrazit osobnost vašich ratolestí. Klidně jim dejte na výběr, ať se sami rozhodnou.

2

Vsaďte na klasický nábytek

Postele ve tvaru auta jsou možná žádané, pokud má dítě 5 let. Takový zájem ale dlouho nevydrží. Raději zvolte kvalitní nábytek, který bude růst zároveň s dítětem. Kvalitní police mohou sloužit nejdříve na výstavu hraček, ale později také na knihy a trofeje. Velké skříně s dostatkem úložného prostoru ocení jak malé dítě, tak bezpochyby i teenager.

I nábytek můžete oživit malými drobnostmi, které se budou dle zájmu dítěte snadno měnit. Chce to jen nápad a nebát se být kreativní. Takové úchytky na skříni mohou být nejdříve kolem od auta a později se vymění za klasiku.

3

Buďte praktičtí

Vyhraďte v pokoji prostor na úložné koše, které jsou ve veliké oblibě. Není divu, jsou prostorné a snadno se v něm uschovají všemožné věci. Kromě toho se děti naučí pořádku, protože pro ně není složité naházet hračky zpátky do boxu či truhlice. S věkem se obsah koše bude měnit, ale jeho využití ocení i v dospívání.

Myslete na to, že nezařizujete pokoj pro sebe

Předškolák nebo rozjívený puberťák má jistě jiné představy než vy. Často budou možná úplným protipólem vašeho názoru. Samozřejmě se je nebojte usměrnit, když bude něco opravdu přes čáru. Na druhou stranu se jedná o jejich pokoj, který je pro ně hlavním útočištěm v celé domácnosti. Určitě by se v něm měli cítit příjemně a měl by být odrazem jejich osobnosti.

4

To je od nás pár rad. Teď už je to na vás. Určitě ale koukněte do naší sekce s nábytkem do dětského pokoje. Najdete tam kousky pro malé i velké rošťáky.

× Zavřít