Látková, nebo kožená sedací souprava?

Plánujete koupi nové sedačky a váháte nad volbou materiálu? V tom případě je dnešní článek psaný právě vám na míru. Podrobně se podíváme na pro a proti obou variant. Věříme, že všechny důležité informace na jednom místě vám pomohou s výběrem.

Výhody a nevýhody látkové sedačky

Není pravidlem, že látkové sedačky jsou automaticky nekvalitní. Nesmíte však vybírat nejlevnější varianty u neověřených prodejců. Výrobci chtějí vyhovět zákazníkům a bourají zajeté představy, a tak vám i látková sedačka může při správně péči dělat radost opravdu dlouhá léta

Jsou levnější, ale nešetřete na nich až příliš. Je důležité si vybrat kvalitní potah, který se vám hned během jednoho roku neprosedí. Nebojte se tedy připlatit.

Obrovským plusem látkových sedaček je bezpochyby jejich široká škála barev a materiálů. Můžete si tak pořídit sedačku, která vám perfektně padne do vašeho interiéru a splní vám dokonale vaši představu o obývacím pokoji.

Rodiče malých dětí se mají jistě na pozoru a říkají si, že látková sedačka pro ně nejspíše z praktických důvodů nebude vhodná. Nebudeme lhát, látkou čalouněné sedací soupravy jsou horší na údržbu. Ale při rychlé a správné péči se dá všechno vyčistit. Důležité je nepoužívat chemikálie. Dokonce existují materiály, které odpuzují vodu. Ať už zvolíte jakýkoliv typ textilie, sedačku doporučujeme pravidelně vysávat a dvakrát do roka ji dopřát hloubkové čištění a impregnaci. 

Výhody a nevýhody kožené sedačky

Přírodní materiály jsou známkou luxusu a snad nikdy nevyjdou z módy. I tady však platí, že není kůže jako kůže. Vybírejte pouze u značkových prodejců, kteří vám garantují kvalitu. Cenově vychází dráž, ale investice se vyplatí.

Ani kožená sedačka se neobejde bez pravidelné údržby. Jednou týdně ji stačí přetřít vlhkým hadříkem a dvakrát do roka jí dopřát důkladné čištění a impregnaci. Sedačka se vám za to odmění nádherným vzhledem po mnoho let. Zpravidla vydrží déle než čalouněná sedačka, ale vše je dáno správnou péčí.

V případě, že dojde k poškození kůže protrhnutím, připravte se na drahou opravu. U látkových sedaček vychází nové čalounění mnohem výhodněji. 

Kožené sedací soupravy neposkytují takový výběr barev a materiálů. Doba jde však neustále dopředu a i tady výrobci nezahálejí. Vybírat tedy můžete i koženou sedačku v jiné než hnědé a černé variantě. Výjimkou nejsou ani červené, fialové, bílé či žluté odstíny.

Doufáme, že vám dnešní článek pomohl srovnat si priority a nyní už víte, který typ sedací soupravy je vhodný právě pro vás. Neváhejte nám napsat, kdybyste měli ještě jakékoliv další otázky. Rádi vám je zodpovíme online, nebo osobně na jedné z našich prodejen.


× Zavřít