Jak se starat o sedací soupravu s látkovým potahem

U každého kusu nábytku si přejeme, aby nám vydržel krásný po dlouhá léta. Takového výsledku dosáhnete pouze se správnou péčí. Dneska se podíváme na látkové sedací soupravy. Na co byste si měli dávat pozor, jak jednoduše odstranit skvrny a co taková sedačka vyžaduje? Pokračujte ve čtení a vše se dozvíte.

Základních 6 pravidel

  1. Sedačku umístěte dále od topení i krbu. Vyšší teploty snižují její životnost.
  2. Dejte pozor na přímé sluneční světlo, které zapříčiňuje vyblednutí barvy. Pokud to jinak nejde, použijte alespoň závěsy.
  3. Na impregnaci používejte výhradně doporučené prostředky.
  4. Mokré fleky od čisté vody či prostředků nechte samovolně uschnout. Nepoužívejte fén, který poruší látku.
  5. Při horkých letních dnech používejte přehoz, který nepouští barvivo. Sedačku tak ochráníte před nežádoucím potem.
  6. Domácí mazlíčky na sedačku nepouštějte. A jestliže to jinak nejde, nezapomeňte alespoň na vhodnou deku. 

Jak správně sedačku čistit

V prvé řadě je nutné sedačku jednou týdně vysávat hubicí bez kartáče, čímž zabraníte usazování prachu do tkaniny. Pokud tak neuděláte, dříve či později po namočení vzniknou nevzhledné mapy, které se velmi špatně čistí.

Jakýkoliv rozlitý nápoj vyčistěte ihned po jejím vzniku. Čas tady hraje velkou roli. Nejdříve použijte savý hadřík a odstraňte s ním přebytečnou vodu. Následně dočistěte pomocí doporučeného prostředku a pokud jej nemáte po ruce, aplikujte alespoň vlažnou vodu s kapkou neutrálního mýdla. 

Rozhodně doporučujeme nechat sedačku dvakrát ročně naimpregnovat a důkladně vyčistit parním vysavačem. Takovou práci si můžete udělat sami, anebo si najmout odbornou firmu. Impregnaci proveďte ideálně ihned po zakoupení. Pomáhá odpuzovat vodu, nečistoty a udržovat barvu látky.

Než začnete sedačku čímkoli čistit, nejdříve si prostředek vyzkoušejte na malé ploše, která není příliš na očích. Každá pohovka může reagovat jinak.

Teď už víte, jak správně o čalouněnou sedací soupravu pečovat. Dodržujte naše rady a vydrží vám jako nová opravdu dlouho. Pokud hledáte novou sedačku, inspirujte se naší širokou nabídkou na e-shopu, nebo navštivte jednu z našich více jak 20 kamenných prodejen.

× Zavřít