Jak zařídit domácí pracovnu

Práce z domova, je čím dál tím větším trendem. Co se však pro jednoho může zdát jako splněný sen, druhý to může vnímat právě naopak. Čím to je? Vše záleží na tom, v jakém prostředí člověk pracuje. Pokud nejsou vhodné podmínky, povinnosti oddalujeme a není nám to příjemné. Vyvarujte se zbytečné prokrastinaci. Vybavte svou domácí pracovnu tak, aby se vám v ní efektivně pracovalo. Víme, jak na to. Pokračujte ve čtení a budete mít jasno.

Začněte výběrem prostoru

Zvažte, kde u vás doma bývá nejvíce rušno. Tohle místo pro vás nebude ideální. Aby se člověk mohl soustředit na práci, potřebuje dostatek klidu. Jestli vám to dispozice vašeho bydlení dovolí, ideální je samostatná místnost. Pokud však nemáte takové možnosti, udělejte si svůj tichý kout například v ložnici, nebo obývacím pokoji.

Zvolte vhodný stůl a kancelářskou židli

Základním prvkem každé kanceláře je stůl a křeslo. Správným výběrem ovlivníte svoji pohodu, zdraví a ve výsledku celou efektivitu práce. 

Kancelářský stůl by měl mít ideální hloubku, šířku a výšku. Záleží na vaší postavě a bezpochyby i náplni práce. Jestliže vystačíte pouze s notebookem, nebo stolním počítačem, pořiďte si menší stůl. Pokud však hodně papírujete, zvolte větší stůl, ať máte na vyřizování dokumentů dostatek prostoru.

Kancelářská židle musí být maximálně přizpůsobivá. Více se dočtete v našem článku, ve kterém vám radíme, jak vybrat kancelářské křeslo.

Nezapomeňte na doplňky

Dostatek úložného prostoru vám zajistí knihovny, regály, police, nebo komody. Rozhodujte se podle dispozic bydlení, a taky berte na vědomí, kolik dokumentů potřebujete uchovávat. 

Osvětlení hraje také svou důležitou roli. K práci potřebujete dostatek světla. Nejlepší je denní světlo, ale i v takovém případě se hodí mít při ruce kvalitní lampičku. V zimě jsou krátké dny, a tak si bezpochyby svítit budete.

Ať už máte jakékoliv přání, my vám ho splníme. U nás můžete vybírat dekor dřeva, nebo barvu židlí z mnoha odstínů. Vybavte s námi kancelář do posledního detailu.

× Zavřít