Jak vybrat kancelářské křeslo

Sedíte u počítače až několik hodin denně? V tom případě je pro vás tento článek šitý na míru. Správný výběr kancelářského křesla nebo židle pozitivně ovlivní váš pracovní den. Pokračujte ve čtení, pokud chcete pracovat efektivněji a nemít bolesti zad.

Funkce křesla

Pomůcka pro výběr křesla je jednoduchá. Vybírejte takové, které se maximálně přizpůsobí vaší postavě.

Jestliže na židli budete sedět až několik hodin denně, vybírejte z modelů, u kterých je nastavitelná bederní opěrka, mají područky a opěrku hlavy.

Důležitou funkcí je také synchronní mechanika, která se plynule přizpůsobí vašemu pohybu. To znamená, nakloníte-li se dopředu, automaticky se změní sklon opěráku a sedáku ve vašem směru.

Dále záleží na výšce postavy a délce nohou. Každý člověk je jedinečný a stejná váha automatický neznamená stejnou postavu. Někdo má delší nohy a menší trup, jiný to má naopak. Proto je nejlepší volbou židle, která má nastavitelný sedák. Můžete s ním pohybovat směrem dopředu či dozadu, nahoru a dolů.

Investice do křesla

Klienti pochopitelně řeší i finance. Cenou bude ovlivněna i kvalita křesla. Není pravidlo, že čím vyšší částka, tím kvalitnější křeslo. Na druhou stranu cena je často dána různými funkcemi a materiálem. Logicky tedy vyplývá, že čím více ergonomická židle bude, tím se zvedá i její cena. Proto byste se měli orientovat dle toho, kolik času denně prosedíte. Asi nemá smysl kupovat křeslo za několik tisíc, pokud na židli budete trávit dvě hodiny denně. Také je samozřejmě rozdíl jestli kupujete křeslo z pravé kůže, nebo z látky.

Pravda, kterou musíte vědět

Kvalitní kancelářská židle nezpůsobuje rychlou únavu, šetří meziobratlové ploténky a příznivě působí na páteř. Při sedavém zaměstnání musíte ale myslet ještě na další fakta. Sezení je pro lidské tělo nejméně přirozená poloha. Ani ta nejlepší židle vám nepomůže, pokud do svého života nezařadíte aktivní pohyb. Věnujte se svému oblíbenému sportu a v práci jednou za hodinu na několik minut vstaňte, jděte se třeba napít. Malá procházka vám osvěží mozek a bude se vám lépe soustředit na práci.

Závěrem

Naše kancelářská a herní křesla najdete na našem e-shopu. Máme pestrý výběr a každý si u nás vybere.

Dobrou židli tedy vybírejte dle typu postavy, účelu využití a svých finančních možností. Pokud by vás zajímaly ještě další podrobnosti, navštivte jednu z našich prodejen. Naši prodávající vám rádi řeknou vše, co vás ještě zajímá.

× Zavřít