Druh pružiny

Pružina vlnita

Vlnové pružiny mají jednoduchý design, který je často označován jako nosná vrstva sedadla. Nejčastěji se tento typ pružin vyrábí z drátu o průměru 3-5 milimetrů – jsou dlouhé a svým tvarem připomínají sinusoidy. Obvykle jsou vlnité pružiny vyrobeny z ocelového drátu, který se vyznačuje zvýšenou odolností proti pomačkání, díky čemuž lze sedák označit za stabilní. Pěna umístěná na pružinách se nebude mačkat a také získá zvýšenou odolnost. 

 

 

Pružina vlnita

Pro pohovky a sedačky

Vlnové pružiny se často kombinují s HR pěnou, která je známá svou zvýšenou odolností. Kombinace vlnitých pružin a HR pěny zaručuje střední tvrdost spaní. Vlnité pružiny jsou skvělým řešením pro pohovku nebo sedačku v obývacím pokoji, která se jen čas od času rozloží a poslouží jako postel. Za zmínku stojí, že vlnité pružiny jsou rozhodně levnějším řešením než pružiny ze systému Bonell, takže pokud máte trochu menší rozpočet, bude to pro vás celkem atraktivní řešení.

 

Pro pohovky a sedačky

Bonell pružiny

Bonell pružiny jsou oblíbeným řešením, které se často používá nejen u sedacích souprav a rohových sedacích souprav, ale také u matrací. Modely Bonell mají tvar přesýpacích hodin - všechny pružiny jsou umístěny blízko sebe. U tohoto řešení většinou není žádná pěna a když se přidá, je k dispozici v tenké verzi.

 

Bonell pružiny

Odolnost na prvním místě

Pružiny Bonell jsou známé svou zvýšenou odolností díky vyšší zátěži, a proto se jedná o univerzální řešení pro osoby všech hmotností. Pružiny jsou mezi sebou dobře propojeny, díky čemuž je tlak rozložen po celé matraci místo na jeden díl a její povrchy nepodléhají nevzhledným deformacím. Když si tedy lehnete na matraci Bonell, nebude se hroutit jen pod vámi, ale i kolem vašeho těla. Tento model pružin se vyplatí předem vyzkoušet, zda je pro vás toto řešení pohodlné.

 

 

Odolnost na prvním místě

Volba je na vás

Ať už si vyberete bonellové nebo vlnité pružiny na spaní, budou tou lepší volbou než pěna. Co se týče výběru typu pružin, vlnité lépe poslouží v příležitostných situacích, kdy je pohovka nebo sedačka využívána jako pokoj pro hosty a prioritou je každodenní komfort používání.

 

Volba je na vás
× Zavřít