Z jakého materiálu zvolit kuchyňský dřez

Zařizujete novou kuchyni, nebo pouze chcete vyměnit starý dřez za nový? Na výběru si dejte záležet. Správně zvolený dřez poslouží po mnoho let a navíc bude krásnou ozdobou celé kuchyně. Rozhodujte se především podle svých potřeb. Zvažte kolik času v kuchyni trávíte, zda máte početnou rodinu, myčku, či jestli rádi vaříte. Důležitá je také volba materiálu, která ovlivňuje kvalitu. Pojďme se tedy podívat na všechny možnosti.

Granitové dřezy jsou velmi populární

Granitový dřez patří mezi oblíbenou variantu. Vynikají krásným designem a vybírat můžete z různých barevných kombinací. Své místo si tak najdou v moderní, ale i klasické kuchyni. Mezi jejich přednosti patří především odolnost vůči vysokým teplotám a poškrábání. Hospodyňky pak ocení nenáročnou údržbu a dlouhou životnost.

Nerezové dřezy jsou klasikou, která nezklame

Nerezové dřezy vás snad ničím nepřekvapí. Jsou nejrozšířenější variantou a setkáte se s nimi v závodních kuchyních a restauracích. Na těchto místech patří mezi jasnou volbu, neboť mají vysoké hygienické vlastnosti. Jsou také odolné vůči vysokým teplotám. Naproti tomu ale bohužel nedokáží zabránit mechanickému poškození. To znamená, že viditelným menším škrábancům se časem nevyhnete. Jejich nadčasový vzhled to však neovlivní. Další nevýhodou mohou být vápenaté usazeniny po zaschlých kapkách vody. Nejedná se ale o nic zásadního. Hodí se do každého typu kuchyně a patří mezi cenově výhodnější variantu.

. .

Keramické dřezy nabírají na popularitě

Keramika je tradiční materiál, který se v kuchyni překvapivě používá poměrně krátkou dobou. To nic nemění na tom, že se pomalu stává velkým konkurentem pro předchozí dva typy dřezů. Má celou škálu předností, a ty se pochopitelné propisují do vysoké ceny. Proto kvůli příjemnější cenové dostupnosti, a přesto skvělým vlastnostem, mnoho zákazníků upřednostňuje už zmiňované granitové, nebo nerezové dřezy.

Ke každému dřezu patří i kuchyňská baterie, která by měla ladit svým vzhledem. Neváhejte navštívit jednu z našich prodejen. Máme za sebou mnohaleté zkušenosti s rekonstrukcemi kuchyní, a tak Vám můžeme doporučit to nejvhodnější.

× Zavřít