Kvalitní spánek = kvalitní matrace

Každý z nás tráví v posteli nezanedbatelnou část svého života. Průměrně tato doba vychází na zhruba 1/3 života.

Ve spánku naše tělo regeneruje, obnovuje sílu a energii. Aby byl náš odpočinek kvalitní, je důležité spát v dobře větrané místnosti, před spaním se snažit neřešit problémy a důležitým prvkem je i kvalitní matrace.
Matraci bychom měli vybírat podle vlastností, které od ní očekáváme. Mezi ně patří tuhost, výška, materiál, potah a v neposlední řadě i cena. Důležitý je i podklad, na který bude umístěna. Při její koupi bychom měli počítat s tím, že matraci je potřeba nejdéle po 7-8 letech vyměnit za novou. Při spánku dochází k pocení a uvolňovaní tělních tekutin a i při pravidelném čištění matrace a praní potahu není člověk schopný zajistit hygienickou kvalitu matrace po destiletí.

Základní dělení matrací je na pružinové a pěnové. Každá z těchto skupin má své specifické vlastnosti a výhody.

Lidé se poměrně často brání pružinovým matracím. Přitom jsou to matrace, které vynikají vysokou prodyšností, skvělou oporou páteře a dlouhou životností.

V dnešní době jsou většinou řešené s taštičkovými pružinami. Každá pružina je uložena v pouzdru (taštičce). Pružiny tedy nejsou vzájemně propojené a díky tomu mají tyto matrace velmi dobré ortopedické vlastnosti. Lze je na rozdíl od pěnových matrací umístit na pevnou desku a snesou použití i ve vlhčím prostředí. Naopak je nemůžeme umístit na polohovací rošty.

Pěnové matrace jsou v dnešní době velmi oblíbené. Na trhu je velké množství různých pěn s odlišnými vlastnostmi.

Nepoužívanější pěny jsou:

Studená pěna - HR pěna, která vyniká vysokou elasticitou, dlouhou životností a díky otevřené struktuře buněk i dobrou prodyšností. Nedoporučuje se používat na polohovací rošt.

Flexifoam®pěna - PUR pěna je ideálním poměrem vysoké kvality a nízké ceny. Je vzdušná a pružná, čímž se podobá studeným pěnám. Je tvarově stálá a vhodná pro všechny typy roštů.

Líná pěna – paměťová pěna – viscoelastická pěna se vyznačuje především tím, že mění svou tuhost vlivem tepla. Dokonale se přizpůsobí lidskému tělu a díky velmi nízkému zpětnému tlaku je vhodná i pro dlouhodobě ležící osoby. Nemá však podpůrnou vlastnost, proto se vždy kombinuje s dalšími pěnami. Tato pěna se hojně využívá i do polštářů či při výrobě topperů (krycích matrací).

Velkou oblibu si v poslední době získali partnerské matrace. U těchto matrací si při stejné výšce můžete zvolit měkčí nebo tvrdší stranu ležení. Takže i partneři s rozdílnými požadavky na tuhost lůžka mají spokojený spánek.

A pokud chcete co nejdéle prodloužit hygienickou životnost vaší matrace, použijte matracový chránič nebo topper.

   

 

 

 

Takže pokud plánujete výměnu stávajících matrací, určitě si u nás vyberete z široké nabídky jak na eshopu, tak na našich kamenných prodejnách.

 

× Zavřít