Na co si dát pozor při výběru jídelních židlí

Plánujete do vaší jídelny pořídit nové židle?

Určitě chcete, aby byly nejenom krásné a hodily se stylově do vašeho inetiéru.

Důležitá jsou i další kritéria pro jejich výběr.

1. U židle je vždy dobré si zjistit na jakou nosnost je dimenzovaná. Pokud máte v rodině každý 60kg i s postelí, tak je otázka nosnosti asi jedno. Tedy pokud k vám nejezdí každý týden návštěva s hmotností 120 kg a více.  :-)

Je dobré vědět, že většina židlí je nastavená na zátěž do 100 - 120 kg. 

Pokud potřebujete nosnost vyšší, zvolte židle určené do zátěžových prostor a  nosností 130 - 150 kg. 

 

    

 1. Další co je důležité si uvědomit, je na jaký typ podlahy budete židli umisťovat. Pokud máte měkkou podlahovou krytinu (lino, plovoucí podlahu), tak není vhodné volit židle s příliš tenkými nohami. Váha přenesená přes židli se totiž na podlaze projeví právě v oblasti nožiček a hrozí trvalé vyznačení nehezkých koleček. I v tomto připadě záleží nejenom na židli samotné, ale i na kvalitě lina či plovoucí podlahy.

                     

 2. Dalším důležitým bodem je rovná podlaha, na které bude židle stát. Sebekvalitnější židle se snadněji zničí, pokud nestojí na rovné podlaze

 3. Důležité kritérium pro výběr správné židle je, zda chcete čalouněnou nebo celomasivní.

  Čalouněný sedák (případně opěrák) vám zajistí pohodlnější sezení. Častým používáním, ale dojde časem k jeho ušpinění. Volte tedy materiály, které lze snadno vyčistit.

      

  Jednou z možností je ekokůže. Při její volbě počítejte s tím, že ani ona není úplně bezúdržbová a nestačí otřít jí vlhkým hadříkem. Pokud chcete, aby vám dlouho vydržela, je nutné jí pravidelně impregnovat speciálními prostředky pro její ošetření.

         

   Další variantou je použití čalounění s technlogií aquaclean. Tyto látky jsou jednoduše čistitelné obyčejnou vodou a většinou disponují velkým množstvím otěrů.

  Další  je volba celomasivního sedáku, na který umístíte pratelný podsedák.

  A asi poslední variantou jsou židle plastové. 

   

 4. A poslední doporučení se bude týkat rozměrů židle. Robustní, vysoké židle u drobného stolu rozhodně nebudou vypadat hezky. Stejně tak malé utopené židle u obřího stolu budou vypadat jaksi ztraceně.

  Pakliže kupujete sezení ke stolu, který již máte, je důležité si změřit rozměr mezi nohami vašeho stolu. Mohlo by se totiž stát, že doma zjistíte, že vám zakoupené židle kvůli šíři nepůjdou zasunout pod stůl. A špatný výběr rozměru není důvodem k reklamaci. Proto je lepší dvakrát měřit a potom teprve koupit.

           

 

Snad vám našich pár rad ohledně výběru židlí pomohlo. Přejeme ať si na našich prodejnách nebo eshopu vyberete přesně to, co pořebujete a ať vám židle dlouho slouží k vaší spokojenosti.

   

 

× Zavřít