Bydlení: jaké rostliny prospívají vašemu zdraví

Nejen krásné na oko. Navíc zdraví prospěšné. Obklopte se doma vhodnými rostlinami. Zútulní vaše bydlení a zároveň poslouží jako přírodní čistička vzduchu. Pokud vám tedy není lhostejné, co dýcháte, nebo dokonce máte alergie či problémy s dýcháním, pořiďte si domů tyto pokojové květiny.

Tchýnin jazyk

Vypadá krásně a zvládne ji pěstovat opravdu každý. Je velmi odolná a vydrží i ve tmavých místnostech. Ideální na chodbu, ale i kamkoliv jinam. Ze vzduchu dokáže absorbovat toxické látky, které se uvolňují z lakovaného nábytku, čistících prostředků, plastů a dalších doplňků, které doma najde téměř každý. Její další výhodou je funkce přírodního zvlhčovače suchého vzduchu, který nedělá člověku příliš dobře. 

Gerbera 

Kouzelná a navíc tolik užitečná. Umí absorbovat benzen, který najdete v kosmetických prostředcích, ale i barvách. Během noci navíc produkuje velké množství kyslíku. Pořiďte si jednu do ložnice. Bude se vám sladce spát.

Lopatkovec

Všichni víme, že ve vlhku se daří plísním. Koupelny, prádelny jsou k tomu často velmi náchylné. Musí se pečlivě odvětrávat. Dobrým pomocníkem je však i tato půvabná květina, která z ovzduší odstraňuje formaldehydu, trichloretylenu, a právě i zmiňované plísně.

Zelenec

Patříte mezi kuřáky? V tom případě u vás tato rostlina nesmí rozhodně chybět. Skvěle pohlcuje toxiny a ostatní nečistoty vzniklé mimo jiné hlavně i z kouření.  Hodí se však do každého bytu.

Samozřejmě bychom mohli jmenovat dál. Nejsme však zahradníci. Jsme specialisté na nábytek. To vám je známo. Chceme ale, aby se vám spokojeně bydlelo. Proto občas zabrouzdáme do oboru i kolegům. Tohle jsou za nás pouze malé rady. My se budeme těšit na vaši návštěvu v jedné z našich prodejen. 

Váš Jamall nábytek

× Zavřít