Jak zařídit interiér ve vintage stylu

Líbí se vám vintage styl? Rádi byste si zařídili bydlení v takovém duchu a nevíte, jak na to? Nemusíte být zrovna interiérový designér, abyste to zvládli sami. Stačí se držet několika charakteristických znaků pro vintage a máte hotovo. Pojďme si společně ukázat, které to jsou.

1, Kvalita a materiály

Řadíme sem starší nábytek, který postupem času zraje do své kouzelné krásy. Proto se k tomuto stylu bezpochyby váže slovo kvalita. Z toho plynou jasně definované materiály. K vintage stylu patří přírodní materiály, rozhodně kůže, mramorové desky a všechny prvky vyrobené z masivu.

2

2, Barvy

Milovníci pestrých barev musí být na pozoru. Tento styl není typický výraznými barvami. Vintage prostory mají naopak působit uklidňujícím dojmem. Jedná se o klasiku, která si žádá neutrální odstíny a přírodní barvy. Charakteristické jsou barvy jako bronzová, zelenkavá, hnědá, cihlová, šedá, krémová a další.

3, Zub času

Na vintage produktech si na první pohled povšimnete nedokonalostí, které jsou způsobeny opotřebením. Některé se vytvářejí dneska už uměle a v žádném případě se nejedná o nechtěnou vadu, která by zasloužila reklamaci. Koupíte si úplně novou věc a přitom vypadá jako desítky let stará. K tomuto stylu to jednoduše patří.

4, Nábytek a textil

Nábytek vychází především z venkovského stylu, má oblé tvary a zpravidla v jednom pokoji najdete hned několik druhů. Jedna židlička kožená, druhá zase úplně jiná. Ač to možná zní přeplácaně, pokud zvolíte správné typy a doplňky, rozhodně si uděláte útulné bydlení, které návštěvě vyrazí dech. Textil zde hraje také svou roli. Většinou se používá hodně polštářků a plédů v uklidňujících barvách.

3

V dnešním článku jsme se vám snažili přiblížit v poslední době čím dál více oblíbenější styl. Teď už je to na vás. Pokud byste chtěli poradit s výběrem vhodného nábytku, klidně navštivte jednu z našich prodejen.

× Zavřít