Jak vybrat správnou matraci na spaní

Otázka, kterou si čas od času pokládá snad každý z nás. Při výběru vhodné matrace bychom měli pamatovat, že investice nám může přinést úlevu od bolesti zad a kvalitnější zdravější spánek. Nebo tomu může být právě naopak. Matrace nám vydrží až několik let, a proto bychom měli vybrat správně. Která je tedy vhodná právě pro vás?

Nekupujte stejné matrace pro celou rodinu

Ta, která je vhodná pro vás, nemusí být ideální pro partnera nebo dítě. Existuje několik všeobecných pravidel, na které byste při výběru měli myslet.

  • Rozměr - by měl být vyšší než je tělo, převážně platí 20 - 25 cm.
  • Tvrdost - záleží na hmotnosti, oblíbené polohy na spaní, pohlaví, věku a požadavcích.
  • Materiál - zde záleží na typu roštu a na preferencích.
  • Nosnost - ovlivněno hmotností, ale zvolte vždy s rezervou.

Jaké jsou typy tvrdosti

Měkká

Jedná se o nejměkčí matrace. Vůči tělu nevytváří žádný protitlak a velmi snadno se přizpůsobí. Perfektně dokáží uvolnit svalstvo a zabránit vzniku proleženin. Tento typ si vybírají převážně méně aktivní lidé s vyšší hmotností, ale vhodné jsou i pro staršího člověka trpící na bolesti kloubů. Tyto specifikace vám nabídne naše matrace FORMATIC.

Středně měkká

Řadí se mezi velmi oblíbené u lidí, kteří preferují měkčí spánek. Často si je vybírají ženy. Na rozdíl ale od předchozí tvrdosti, tyto matrace poskytují lepší oporu páteře. Patří sem například matrace STANDARD PROFIL a VICTORI.

Středně tvrdá

Do této kategorie už spadají tvrdší matrace, které jsou vhodné pro mladší lidi a osoby s vyšší hmotností. Nabízejí dostatečnou oporu těla. Řadíme sem matraci BIOGREEN PLUS.

Tvrdá

U zákazníků nejméně poptávané. Často je volí muži s váhou nad 150 kg, kteří preferují opravdu tvrdou loži. V této třídě vám můžeme nabídnout matraci XENU, která je z jedné strany tvrdá a z druhé měkčí.


Kdybychom to mohli shrnout, mezi nejvíce žádané matrace patří s tvrdostí 2 a 3. Nicméně výběr je nejlepší osobně. Přijďte do jedné z našich prodejen a klidně si u nás “ustelte”. Nic vám neusnadní výběr více, než když si ji vyzkoušíte.

× Zavřít