Jak upravit bydlení na příchod (nejen) štěněte

Chystáte do svého života přivést nejlepšího přítele člověka? Bezpochyby děláte skvělý krok a nebudete toho litovat. Pokud nemáte dřívější zkušenosti, přečtěte si náš článek. Poradíme vám, jak upravit bydlení na život se zvířetem. 

Ze dne na den budete bydlet s malým raubířem, který nemá ze všeho rozum. Neví, že si může jakkoli ublížit. Připravte se na to včas.

Vyhraďte vhodný prostor

Každý člověk má místnost, kam si chodí rád odpočinout. Přesně takové musíte vyhradit i vašemu novému uzlíčku štěstí. Najděte koutek, kde bude mít svůj klid, pelíšek, jídlo, pití a ideální teplotu. Nestraňte ho však nikam na samotku. Psi běžně žijí ve smečce, kterou se nyní stáváte vy a potřebují vás mít na blízku.

S jedovatými rostlinami je konec

Pes je zvíře zvídavé. Dostane se i na místa, kde byste to nečekali. Proto jedovaté rostliny raději darujte kamarádce, aby nedošlo k otravě. Nejedná se o vůbec příjemnou záležitost.

Pozor na okna a balkon

Na otevřená okna a balkony dejte obzvlášť pozor. Záleží na velikosti plemene, ale zábradlím se jakékoli štěně protáhne a neštěstí může být na světě. Okna jak by smet. Zvědavec si najde stůl, sedačku a vyskočí na parapet bez větší námahy.

Všechno schovat

Schovejte všechno, co je vám cenné. A taky všechno, co pejskovi může uškodit. Patří sem například čokoláda, léky, ostré předměty, teploměr, nebo náhradní baterie. Vše dejte do uzavřené dózy, nebo šuplíku. Myslete i na koš, který láká svou “vůní” a kabely. Věřte, že štěněti těžko vysvětlíte, co pro něj není. Raději zamezte veškerému nebezpečí.

Buďte ostražití

Bydlení se psem se může zdát zpočátku náročnější. Štěňátko ale stačí dobře vychovat a během chvíle se společně sžijete. Za tu námahu to opravdu stojí. 

Přejeme vám mnoho hravých chvil a žádné domácí nehody.

PS: S nákupem nábytku nyní chvíli počkejte. Štěně se do něj rádo zakousne, a tak by vás investice mohla mrzet. Zastavte se k nám, jakmile čtyřnohého miláčka vycvičíte.

× Zavřít