Jak se správně starat o matraci

Investovali jste peníze do nové matrace a chcete, aby vám vydržela dlouhou dobu? Hygienické i ortopedické vlastnosti matrace prodloužíte vhodnou péčí. Jak o matraci správně pečovat, zjistíte v dnešním článku.

Přečtěte si informace od výrobce

Dříve než matraci začnete používat, prostudujte si důkladně instrukce od daného výrobce. Matrace se vyrábí z několika materiálů a každý z nich vyžaduje jinou péči. Všeobecné rady ale platí pro všechny matrace stejně. Pokračujte tedy ve čtení.

Pořiďte si kvalitní rošt

Nedílnou součástí matrace je rošt. Podporuje její správnou funkci a prodlužuje život. Vyberte tedy kvalitní, který dobře a ve správné poloze upevníte na postel.

Chraňte matraci

Dnes můžete vybírat z několika typů chráničů matrací. Ideální jsou nepropustné, které chrání matraci před vlhkostí. Věřte nebo ne, v noci se tělo zbavuje 0,5 - 1,5 l potu. Výhodou chrániče je, že se dá velmi snadno vyprat.

Větrejte matraci

Vlhkost matrace dokáže způsobovat neplechu. Vytváří bakterie a zápach. Každé ráno matraci důkladně vyvětrejte. Ustlání neprovádějte ihned a dejte si pozor, aby přehozy byly z prodyšného materiálu. Minimálně hodinu ji nechte dýchat při otevřeném okně. 

Otáčejte matraci

Aby nedošlo k proložení matrace pouze v jedné části, alespoň 4x ročně ji otáčejte. Místo, kde máte položenou hlavu, otočte směrem dolů. Samozřejmě také zjistěte, jestli nemáte náhodou oboustrannou matraci. V takovém případě ji můžete otáčet všemi směry.

Vysávejte matraci

Při každé výměně ložního prádla je vhodné matraci vysát. Zbavíte se tak prachu a zároveň tímto načechráte materiál, který se uvnitř nachází.

Nepoužívejte čistící prostředky

U matrací obecně platí, že mají rády suché čištění. Vyhněte se tedy chemickým čistícím prostředkům a raději vsaďte na již zmíněné vysávání.

Dětem určete jiné místo na hraní

Postel děti vnímají jako skvělou zábavu pro kotrmelce a skákání. Matraci to rozhodně nesvědčí a naopak by mohla ztratit své jedinečné vlastnosti. Vyhraďte proto ratolestem na hraní jiné místo.

Dodržujte tipy a z matrace se budete těšit po dlouhá léta. Nezapomeňte, že u nás pořídíte postel, rošt i matrace a v neposlední řadě i celý nábytek do ložnice. Neváhejte si vybrat online, nebo na jedné z našich prodejen. 


× Zavřít