Jak pečovat o nábytek z masivu

Nábytek vyrobený z čistého dřeva nevyjde nikdy z módy. Je to nádherný originál. Do každé místnosti vnese jedinečnou atmosféru. Možná se vám prvotní náklady mohou zdát vyšší, ale kvalita a trvanlivost tohoto nábytku se několikanásobně vyplatí. Vyrobené postele z buku vám vydrží 15 až 20 let. Z dubu dokonce 25 až 35 let. Pokud chcete, aby vám nábytek z masivního dřeva neztratil na kráse a kvalitě, musíte se o něj starat. Pokračujte ve čtení. Uvidíte, že to není vůbec náročné.

Před čím nábytek chránit

Ať už máte doma nábytek ze dřeva v jakékoli podobě, určitě jste zaregistrovali jeho reakce na roční období. Když je příliš velké sucho, tento přírodní materiál má tendenci se smršťovat. Naopak při vysokém vlhku má vlastnost pohlcování. Dřevěné dveře vám pak v létě mohou drhnout, přičemž v zimě vůbec ne. Z toho plyne ponaučení, ať nábytek nevystavujete příliš vysokému suchu a vlhku. Ideální teplota vzduchu je 20°C.

Dávejte si pozor i na pokládání mokrých předmětů. Mohou zanechávat nevzhledné stopy.

Postel z masivu 140 třešeň WOODY BOX

Jak nábytek čistit od prachu

Postačí vám obyčejný měkký hadřík. Ten můžete použít suchý, nebo mírně navlhčený. Doporučujeme používat přípravky určené na dřevěné povrchy. Mají antistatické vlastnosti a povrch bude mít vyšší lesk.

Tip! V obchodě se informujte, který prostředek se hodí na ošetření vašeho typu dřeva. Před samotnou aplikací vyzkoušejte nejdříve aplikovat na malé nejméně viditelné místo. Zjistíte, jestli přípravek dobře reaguje.

Postel patrová z masivu MODEST III

Jak na škrábance

Je to jednodušší, než se může vůbec zdát. K zamaskování jemných škrábanců vám poslouží dužina vlašského ořechu, kterou místo potřete. Olejíček obsažený v surovině se už o vše postará.

Pokud jsou škrábance hlubší, budete potřebovat vosk určený na opravu nábytku. Vyberte potřebný odstín, rýhu vyplňte voskem, nechte zaschnout a následně otřete měkkým hadříkem.

Postel z masivu 140 bílá WOODY BOX

Péče dle povrchových úprav

Velmi důležité při čištění a ošetření je, rozlišovat povrchovou úpravu nábytku z masivu.

Jinak se staráme o povrch lakovaný mořidlem, nebo krycím nátěrem. Tady nám poslouží zmiňovaný jemný hadřík a případně vhodný přípravek.

Nábytek pokrytý vrstvou vosku vyžaduje pravidelnou aplikaci tenké vrstvy vosku a přeleštění.

Olejovaný nábytek ošetřujeme každé dva měsíce hadříkem namočeným v oleji.

Postel z masivu 180 třešeň WOODY CLASSIC

× Zavřít