Industriální styl a jeho prvky v bydlení

Industrialní  styl

Tento styl se dostal do podvědomí již v roce 2000, ale prvky industriálního bydlení jsou jedním z trendu designu interiérů i v dnešní době.

HUD

Průmyslový design vychází především ze starých továren a průmyslových hal. Původně byl hojně využíván především ve velkých otevřených prostorách jako jsou haly, lofty, kavárny a výstavní síně.

        

V současné době se přesunuje i do bytů a domů. V těchto poněkud menších místech lze docílit originálního vzhledu především výběrem vhodného nábytkusedací soupravy a v neposlední řadě hlavně doplňků, které celý dojem náležitě podtrhnou. Pokud se rozhodnete se tímto směrem vydat, zvažte zda prostor do kterého bude umístěn nepůsobí příliš stísněně a nemá málo světla. V takovém prostoru námi představovaný styl totiž nebude působit příliš hezky.

Pokud se barevnosti týká nejvíc jsou využívány na nábytek neutrální barvy dřeva v kombinaci s šedou barvou betonu a kovovými prvky. Na zdech nejčastěji nalezneme opět šedou barvu betonu nebo vzhled použitých cihel. Celkový dojem nejlépe podtrhneme kovovými nebo betonovými doplňky. I plechové cedule nebo nápisy na zdech jsou v tomto stylu vítané. Stejně jako použití netradičních materiálů pro dekorování, jakými jsou například pneumatiky, motory a různé součástky ze strojů.

Sedací soupravu volte nelépe v tmavé barvě. Rozhodně nic nezkazíte ani sedačkou v přírodních tónech.

 

Velkou roli hraje i použité osvětlení. Věřte, že pokud si dáte záležet na výběru vhodného nábytku, sedačky a doplňků a ponecháte v interiéru klasická svítidla, tak celý dojem bude působit nesourodě. Ideální osvětlení jsou stojací i závěsné lampy, které vypadají jako by byly "přesazeny" ze staré továrny. Právě ony ucelí vytvářený dojem z celého prostoru.

                                           

 

Aby celý dojem nepůsobil příliš ponuře, můžete jej oživit i květinami. Volte ale nejlépe rostliny bez barevných květů, pouze v odstínech zelené.

Barevné polštáře či doplňky se pro tento styl nehodí. Jeho krása je právě ve strohosti a jakési surovosti. Lze jej uplatnit především v bydlení pro mladé, při zařizování pánských pokojů a v neposlední řadě se tento styl začíná promítat i při zařizování kuchyní a jídelen.

    ronaldo

Pokud vás tento zajímavý design oslovil určitě pro jeho realizaci naleznete nemálo prvků na naše e-shopu a nebo můžete navštívit prodejny Jamall, kde vám naši prodejci pomohou vybrat nábytek a doplňky dle vašich představ. 

× Zavřít