Věnec z hortenzie - fotonávod

Pokud také milujete dekorování inetriérů a vytváření doplňků, které dodají vašemu domovu originalitu, tak vyzkoušejte věnec z hortenziových květů. 

Vytvořila jsem pro Vás  jednoduchý fotonávod a věřím, že věnec podle něj zvládne téměř každý. 

Nejdříve něco k tomu, kdy je vhodné hortenzii otrhat, aby šla usušit.  Květy musí být při dotyku pevné. Mají jakoby kožený dotek.  Je potřeba, aby nebyly mokré od děště nebo rosy a nesmí na ně v době trhání svítit sluníčko.  

     

Takže pokud máme květy hortenzie vhodné k sušení, tak  si jich několik natrháme, připravíme korpus na který budeme vázat a pevnější provázek nebo drátek. Pokud budete věšet na dveře, doporučuji provázek, aby vám drátek při pohybu věnce dveře nepoškodil. 

Velké květy hortenzie rozebereme na menší díly. 

Na korpus navážeme provázek a necháme trochu delší konec, abychom mohli nakonec vytvořit poutko na zavěšení. 

Potom jednotlivé kytičky postupně připevňujeme na korpus věnce omotáváním stonků provázkem.  Postupujeme dokud nebude korpus plný květů. 

     

     

Nakonec věnec otočíme. Svážeme oba konce provázku k sobě a uvážeme menší poutko na zavěšení. 

A je hotovo. Věnec potom necháme usušit na místě, kde na něj nebude svítit sluníčko. Ideálně ve vodorovné poloze, kde nehrozí, že se okvětní lístky ohnou k jedné straně. 

Pak už stačí jenom vybrat správné místo pro zavěšení. Věnec během času ztrácí své barvy. Ale krásu vám dokáže udělat doma i po roce.  Běžně ho doma nechávám rok a pak měním za nový.  Ještě jeden postřeh. Při schnutí opravdu věnec hezky nevoní, takže jestli maté citlivější nosík, tak doporučuji sušit mimo obytné prostory.  

          

Přeji Vám krásně strávený čas tvořením a dekorováním. 

 

 

 

× Zavřít