5 tipů, jak prakticky zařídit malý byt

Snad každý si přeje velký byt, který nebude působit přeplácaně. Realita ale mnohdy bývá jiná. V panelácích se musíte často vypořádat s malým prostorem. Přemýšlíte, kam se všemi věcmi. Nebo jak uspořádat nábytek, abyste o něho nezakopávali.  Zdá se vám to jako nevyřešitelná situace? V tom případě pro vás máme skvělou zprávu. Po konzultaci s bytovým designérem jsme pro vás připravili několik tipů, aby i menší byt působil prostorně a především, abyste se v něm cítili příjemně. Pojďme na to.

1, Vsaďte na světlé barvy

Pokud milujete výrazné barevné kombinace, při zařizování bytu s nimi buďte velmi opatrní. Zvolte raději světlejší a tlumené odstíny, které opticky zvětšují prostor. Tmavému nábytku a stěnám se vyhněte raději obloukem. TIP: pokud zvolíte jiný odstín stěny a stropu, místnost vám pak bude připadat větší. Samozřejmě se zde bavíme ale o světlých barvách, rozhodně ne například o křiklavě červené.

2

2, Zvolte vhodný nábytek

Co se týká nábytku, zde dbejte na tyto 3 základní věci – světlé barvy, praktičnost a dostatek úložného prostoru. Možná se na úkor svého pohodlí chcete vzdát některého vybavení. Kupříkladu při volbě sedací soupravy jste omezeni její velikostí, nicméně existují pro vás vhodné kompromisy. Stačí zvolit takovou, která má úložný prostor a je rozkládací. Můžete k ní přikoupit navíc malý taburet a najednou vám vznikne dostatek sedacích míst pro vaše hosty.

3, Zvažte vestavěné skříně

Vestavěné skříně se těší velké oblibě. Není divu, neboť v sobě ukrývají dostatek úložného prostoru, do kterého můžete zamaskovat klidně i nepořádek. Už nebudete muset řešit, kde schováte kýbl s mopem. Jednoduše vše potřebné uložíte do skříně a nic přebytečného nebude návštěvě na očích. Jejích výhoda ale spočívá i v dalších ohledech.  Mají skvělou vlastnost, že dokáží skvěle splynout s okolím. Pokud tedy zvolíte vhodnou barevnou kombinaci se stěnou, může předsíň či ložnice najednou působit větším dojmem. Jestliže ale nechcete zbytečně utrácet za nábytek na míru, vhodnou alternativou jsou skříně s posuvnými dveřmi.

4, Hledejte místo i pod stropem

Trápí vás, kam v kuchyni uložit hromadu nádobí? Myslete při rekonstrukci na maximální využití prostoru. Nebojte se zvolit kuchyňskou linku, která má skříně až ke stropu. To samé platí i pro další pokoje. V ložnici klidně můžete využít zavěšené police na knížky, které vám rozhodně nebudou nikdy překážet.

2

5, Myslete na detaily

Pouhé zrcadlo naproti oken pomůže dokonale dostat do místnosti světlo. Díky tomu nebudou pokoje působit klaustrofobicky. Ideální jsou také posuvné dveře, které ušetří spoustu místa. Jsou to sice větší náklady, ale jestliže se nejedná o vaše přechodné obydlí, vyplatí se do toho investovat.

Jak se říká: „váš dům, váš hrad“. Ať už se tedy rozhodnete zařídit své bydlení v jakémkoli duchu, myslete především na své pohodlí a na praktická řešení, která vám usnadní život.

× Zavřít