4 zaručené tipy pro malé ložnice

Zařiďte si ložnici dle svých představ. Malý prostor není překážkou. Stačí zvolit vhodné kompromisy. Sice v ní nebudete trávit tolik času, ale musíte se cítit příjemně. To je důležité. Jedná se o místnost, ve které načerpáte energii do dalšího dne. Celkový pocit vám ovlivní psychiku.

Jak si zařídit menší ložnici, aniž byste se cítili klaustrofobicky a zároveň útulně? Pojďme se na to společně podívat.

Zvolte vhodné skříně

Několik kusů menšího nábytku do malého prostoru nejsou vhodnou variantou. Budou vám překážet a působit neuklízeným dojmem. Vyvarujte se nákupu šatní skříně, komody a nočních stolků. Vsaďte raději na jednu pořádnou vestavěnou skříň až po strop. Nechte si ji vyrobit na míru. Může být samostatně přes celou zeď, nebo obklopovat rám postele.

Vyberte ideální postel

Velikost postele si rozhodněte sami. Je pro vás pohodlnější větší na úkor zabrání celého prostoru? Někomu nemusí vadit postel od zdi ke zdi a vstávání přední částí. Jiný si to ale nedokáže představit. Z hlediska vzhledu a praktičnosti každopádně doporučujeme zvolit menší variantu. Nejlépe takovou, která má navíc úložný prostor. Případně je vyvýšená a schováte pod ni skladné boxy s oblečením či jinými potřebami.

Šetřete místo

Každá další věc, která vás napadne vám bude překážet. Ale nemusí! Stačí vybrat závěsné alternativy. Stůl, knihovnu, ale i lampičku můžete mít tak, aby nikde nepřekáželi.

Prosvětlete místnost

Vyvarujte se temným a křiklavým barvám. Zvolte světlé odstíny. Nezapomeňte ani na zrcadla, které opticky zvětší místnost. Říkáte si, nemám na to prostor. Co takhle zrcadlo umístit na dveře, nebo skříň? Nikomu tam nebude překážet a vám přijde vhod.

Myslete při rekonstrukci malé ložnice na tyto základní body a nemůžete nic pokazit. Pokoj si pak můžete zútulnit o další drobné dekorace.

Držíme vám palce! Pokud budete chtít potřebovat s něčím dalším poradit, obraťte se na váš oblíbený nábytek Jamall. Jsme tady pro vás.

× Zavřít