Námořnický styl patří mezi dětmi i rodiči k nejoblíbenějším. Kluci často obdivují lodě a hrají si na piráty a holčičky v duchu cestují po mapách a sní o setkání se statečnými námořníky. A rodiče mají zase rádi styl, který se jen tak neomrzí a může vyrůstat spolu s dětmi. Pokud tedy máte doma malého žáčka, kterého již brzy čeká školní dobrodružství, zkuste mu vybavit námořnický pokoj. Bude v něm mít dostatek prostoru na hraní, inspirace a také ideální atmosféru na učení. 
 Komoda INDIANA,
antická borovice
Pracovní stůl INDIANA,
antická borovice
Šatní skříň INDIANA,
antická borovice
  
Závěsná police INDIANA,
antická borovice
Postel INDIANA,
antická borovice

Jak zařídit pokoj v námořnickém stylu

Až vaše dítě nastoupí do školy, nastane ten pravý čas proměnit jeho pokojíček. Teď už si nebude jen hrát, ale potřebuje i prostor na učení, psaní, čtení a počítání. Škola bude ještě nějaký čas hrou, ale postupně se musí naučit disciplíně, dostávat svým povinnostem a zároveň by měl mít prostor na rozvoj všech dovedností. Dopřejte mu to vhodným uspořádáním jeho pokojíčku.

V námořnickém stylu nesmí chybět dřevěný nábytek - jako v kajutě zaoceánského parníku. Z nábytku pak poctivý psací stůl a vhodná židle, na které si nebude hrbit záda. Dále dostatek úložného prostoru na policích, v zásuvkách a šatní skříni. Některé police vybírejte otevřené (na vystavení všech dětských pokladů), ale většina ať je zavřených - pokojíček bude vypadat uklizeně. A v neposlední řadě nesmí chybět postel s kvalitní matrací, která zajistí zdravý vývoj vašeho malého námořníka.
 
Námořnickému stylu vévodí tři barvy - bílá, modrá a červená. Typickými doplňky jsou modely plachetnic, záchranné kruhy a vzory kotev nebo kompasu na povlečení. Samozřejmostí by také měly být bílé kamínky a mořské hvězdice, které jste si přivezli z dovolené. Do dětského pokoje jsou ale vhodnější praktičtější předměty. Například kormidlo na stěně, které bude sloužit místo věšáku či němého sluhy, anebo lampička v podobě majáku.


Další inspirace dětských pokojíčků od Jamallu

Nejen námořníci, ale také zvířátka nebo letadla jsou oblíbenými dětskými motivy. Těch je ale spoustu a děti je rády mění. Jeden rok jsou to auta, další rok dinosauři. Jeden rok princezny a další rok mořské víly. Pokud byste měli pokaždé měnit styl celého pokojíčku, pak by se vám to nejenom prodražilo, ale jistě by vás to stálo i spoustu času. Na závěr vám proto doporučíme - do základu vybírejte vždy neutrální, nadčasový nábytek (například s přírodní kresbou dřeva) a děti ať pouze mění různé doplňky. V Jamallu jsme pro vás připravili celou inspirativní řadu dětských pokojů, nejen v námořnickém stylu.


BontiGeometricIkar