Pěkně se obléknout, hodit pantoflem, ozdobit vánoční stromek a pustit po vodě pár skořápek. Vánoce jsou plné tradic, rodinných setkání a splněných přání. V tom shonu a stresu jsme na to tak nějak zapomněli. Vy to ale můžete změnit! Domluvte se letos s rodinou, že Vánoce nebudou jen o dárcích, ale o pohodě, dobré večeři a sváteční atmosféře. Vždyť to, že se všichni zase sejdou u jednoho stolu, je dostatečný dárek, nemyslíte? Proč by to tak letos nemohlo být? Všechno jde a navíc „…i touhy se maj plnit o Vánocích.“


 

Pár tipů pro dokonalou vánoční atmosféru

Co si budeme povídat, Vánoce jsou hlavně o dětech. Připravte proto pro ně nezapomenutelné svátky. Nejenom jeden Štědrý večer a konec. Upečte cukroví a vánočku, zpívejte koledy, dívejte se na pohádky, rozkrajujte jablíčka, louskejte oříšky a pod talíř si dejte kouzelnou šupinu. A celý dům vyzdobte, aby si ho užili i ti nejmenší.

 
Stůl, ke kterému se vejde celá rodina
Jídelní stůl ELLA
Obývák - srdce domova
Obývací stěna LAREDO
Ušák pro chvíle pohody
Ušák Komfort
Malý gauč, pro všechny malé neposedy
Pohovka Fantom
Aby si měla návštěva kam pověsit kabát…             
Věšák W 50-01
…a uložit boty.
Botník Odisej
 

A děti pro radost a radost pro děti...

Děti mají o Vánocích prázdniny, takže mnoho z nás řeší, jak ty malé rošťáky zabavit. Kromě vánočních tradic, pečení nebo pohádek můžete s dětmi i vyrábět různé věci. Pár nápadů bychom pro vás měli.

 

•    Bambulky namísto klasického vánočního řetězu

Pamatujete si na bambulky z vlny? Na papírové kolečko s dírkou uprostřed, na které se omotávala bavlnka nebo vlna? Co takhle vyrobit s dětmi vánoční řetěz z podobných bambulek. O zábavu bude postaráno.

•    Tradiční adventní věnec

První adventní neděle začíná už 29. 11. Takže je nejvyšší čas vyrobit adventní věnec. Z listí, proutků, usušených květů hortenzií, jak je libo. A aby byla vaše dítka v bezpečí, dejte jim k tomu led svíčky namísto pravých. Dají se sehnat i svíčky z vosku, které pak vypadají jako pravé.

•    Miska z listí

Uschlé listy, lepidlo, štětec a nafukovací balonek - to jediné budete potřebovat k výrobě krásné misky. Třeba na ovoce. Usušené listy postupně natírejte lepidlem a přikládejte na zaoblenou stranu balonku. Až budete mít tvar misky, nechte listy zaschnout (například přes noc) a pak jen praskněte balonek. Voilá a máte misku.

•    Příprava na Mikuláše

Kromě adventu se kvapem blíží i Mikuláš. Takže je načase vyrobit čerta, Mikuláše a anděla. Vyrábět můžete z čehokoliv, nejjednodušší je však použít ruličky od toaletního papíru, které oblepíte dárkovým balicím papírem. Červeným na plášť, černým na rohy a bílým na vousy nebo andělova křídla.

•    Vánočně prostřený stůl

...si nedokážeme představit bez slavnostního ubrusu. Co ho ale nechat tentokrát připravit vašimi dětmi? Dejte jim k tomu tiskátka z brambor (které společně vyříznete), barvu na textil a...nechte se překvapit.

•    Sněhulák z ponožek

Zima je tu děti, vrány k městu letí… Ano, k Vánocům patří i zima. Jenže zima je ve městě jaksi nejistá a o sníh tu bývá nouze. Takže je lepší být připravený na všechno. Třeba i na to, že si postavíte sněhuláka z ponožek. Stačí vzít dlouhé tátovi ponožky, nasypat do nich čočku, převázat na správných místech, přidat knoflíky místo očí, malou šálku z kousku látky a je to.
 

A tak bychom mohli pokračovat ještě dál. Nápadům se meze nekladou, stejně jako vaší a dětské fantazii. Připravte se proto na Vánoce jinak. Nazdobte dům a buďte s rodinou. A pokud si přece jenom chcete něco darovat, pak si vzpomeňte, že nejlepší jsou dárky vyrobené od srdce.