Dokonalá ložnice


 

Ložnice by pro nás měla být místem příjemným a útulným. Místem, které nám zaručí kvalitní spánek a pocit pohody při relaxaci po těžkém dni. Odborníci tvrdí, že průměrný člověk stráví v ložnici asi třetinu celého dne. Proto je důležité dbát na několik základních faktorů, jako je: umístění ložnice v rámci celého bytu či domu, výběr správného nábytku, jeho správné uspořádání a v neposlední řadě výběr správných barev a doplňků.

Nejdůležitější součástí celé ložnice je samozřejmě kvalitní a pohodlná postel. Nabídka současného trhu je velmi bohatá jak na designové provedení, tak i na materiál postelí. Od masivního dřeva a MDF se přes kovové postele dostáváme až k celočalouněným postelím, jejichž velká obliba stále přetrvává. Obzvlášť starší generace ocení jejich zvýšenou ložnou plochu, která jim zaručí pohodlné vstávání.

Při výběru postele není důležitý jen samotný design, nevsázejte tedy pouze na její krásu a na Váš první pohled. Korpus postele je hlavní pro vytvoření hezkého interiéru v ložnici, chcete-li však, aby Vaše spaní bylo navíc i kvalitní, zaměřte se na správný výběr roštů a matrací, které Vám zajistí zdravý a ničím nerušený spánek. Důležité je především zvolit správnou tvrdost matrace, její složení, způsob údržby a možnost polohování roštů. Více se dozvíte v našem článku Jak vybrat vhodnou matraci.

Postele
Rošty
Matrace

Mezi správné vybavení ložnice ovšem nepatří pouze postel. Ve většině domácností je z velké části využívána i jako místnost pro uložení oblečení a dalších nezbytných věcí, jako jsou například ručníky, ložní prádlo či různé deky. Mezí nejoblíbenější patří samostatné šatny, ne každý byt však jejich vybudování dovoluje. Proto se dají dokonale nahradit šatní skříní s posuvnými dveřmi. Více se dozvíte v našem článku Variabilní skříně DEKO.
 Variabilní skříně DEKO 

 

Do menších bytů je vhodné zvolit postel s úložným prostorem, který nám pomůže vyřešit problém, kam s náhradními peřinami nebo sezonními věcmi. Zapomenout byste rozhodně neměli ani na drobný nábytek, který Vaší ložnici vtiskne punc originality - komody, noční stolky, zrcadla.

 

 
Postele
Komody
Noční stolky

Nechte se probudit sluncem

 Nejvhodnější poloha ložnice je ve východní části Vašeho bytu. Pro tuto variantu zvolte studené odstíny barev (tj. bílá, fialová, světle modrá). Barvy místnost příjemně ochladí. Komu by naopak ranní paprsky nevyhovovali a znepříjemňovali probouzení, doporučujeme ložnici situovat na sever. V takovém případě zvolte odstíny teplých barev, které Vám sluníčko nahradí. Mezi nejoblíbenější se řadí odstíny oranžové, žluté a bordó. Vždy ovšem myslete na to, že v ložnici hlavně relaxujete a nabíráte ztracenou energii – příliš syté odstíny barev by Vás mohli rozptylovat.

Atmosféra v ložnici se odvíjí i od správně zvoleného odstínu dominanty ložnice - postele. Chcete-li podtrhnout např. exotickou krásu tmavší kresby dřeva, kombinujte ji s krémovými tóny. Nyní patří mezi oblíbené materiály masivu i LTD kaštan, wenge, dub či višeň. Ložnice bude působit příjemně, moderně a útulně. Naopak dřevo světlé (např. buk, javor nebo bříza) prostor provzdušní a opticky zvětší. Je tedy obzvlášť oblíbené v menších panelákových ložnicích.  Monte

Dost bylo bílé

Přejete si, aby Vaše ložnice působila romanticky pohádkovým dojmem? Zvolte oblíbené pastelové barvy, které příjemně ovlivní Vaše vnímání při relaxaci. Romantické doplňky jen podtrhnou celkový dojem. Malé zázraky umí právě zrcadla a vhodné lampy. V opačném případě, má-li prostředí v místnosti v člověku vyvolat vášeň a energii dejte přednost ohnivě červené. Modrá barva svým pozitivním vlivem uklidňuje. Odstíny zelené napomáhají při soustředění a žlutá probouzí v člověku aktivitu. Novým hitem mezi designem ložnic jsou odstíny hnědé, kávové, písčité nebo okrové.

Livea
Bigger
Dover