Sice až “v leden za kamna vlezem”, přituhovat začíná ale už teď. Takže proč se nezachumlat pod teplou deku ke krbu a pořádně nezatopit? Že nemáte krb? Nevadí. Vyhnat vlezlou zimu můžete i jiným způsobem. Teplé barvy, masivní dřevěný nábytek, měkoučké textilie – to jsou ty správné tipy, co dokážou s interiérem divy. Hned bude pocitově o pár stupínků víc. A venku ať klidně padají trakaře.Líbí? Vykouzlete si u sebe doma podobnou atmosféru

Křeslo UŠÁKTelevizní stolek OSLOKřeslo KIWI
Konferenční stolek SCARLETTVitrína STYLIUSKonferenční stolek ALASKA

Návrat k přírodě

Září a říjen jsou měsíce designu. U nás i ve světě probíhá nespočet veletrhů, kam se sjíždějí špičky interiérových návrhářů a udávají trendy na další roky. Sami jste se možná byli na některé z výstav podívat. Pokud ano, pak jste také možná zaznamenali letošní poselství - návrat k přírodě a tradicím.

Přírodní materiály, všude plno rostlin a květinových vzorů, doplňky v přírodních tónech, hřejivá atmosféra, útulný a pohodlný nábytek, tlumené barvy - to všechno se pomalu ale jistě vkrádá do našich interiérů. Možná ale paradoxně není nic z toho z hlav designérů, ale z našich vlastních. My sami cítíme, že konzumní doba, kdy nezáleželo na kvalitě a poctivosti, ale na rychlosti dodání a co nejnižší ceně, je ta tam. Opět nám záleží na poctivé práci a materiálech. Nábytek si často necháváme vyrábět u truhlářů, kteří se s každým kouskem doslova mazlí. Anebo nakupujeme chytře na internetu - pak ale úzkostlivě vybíráme nábytek a doplňky, které na první pohled vynikají řemeslnou poctivostí, propracovanými detaily a kvalitou použitých materiálů. Zkrátka “nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit levné věci”.

Vzpomínáte na starý dobrý ušák?

Typickým příkladem návratu ke starým dobrým časům je ušák. Toto křeslo má neuvěřitelně dlouhou historii a nyní se vrací na pulty obchodníků v nespočtu variant. Barvy, tvary, velikost, to všechno se mění, co ale zůstává, je vysoké opěradlo a dokonale pohodlný sedák. To je to, co dělá ušák ušákem. A na něm se táááák dobře čte a odpočívá. S kávičkou nebo čajem. Dobrou knihou...

Pokud tedy přemýšlíte, jak správně vyladit svůj obývák - ušák je jasná volba. I kdybyste si nic jiného nedopřáli, ušákem si rozhodně udělejte radost. Sobě, svým dětem, celé rodině. Není praktičtějšího nábytku.

Vladimír Hron doporučuje UŠÁK Monza či Estevan

A pokud máte zálusk i na další nové kousky do obýváku, inspirujte se a podívejte se na celou nabídku obývákových sestav.


Obývací sestava SUMMERObývací sestava FJORDObývací sestava OLIWIERObývací sestava FADO