Sedací souprava, která sedne každému


Pro výběr sedací soupravy existuje nespočet návodů a rad, které každému poradí a předurčí tu pravou. My jsme se rozhodli jít stručnou cestou a v tomto článku svým čtenářům doporučíme pět základních rad, které u nás považujeme za ty nejdůležitější.

Ať už vybíráte sedačku podle moderních trendů nebo se ohlížíte spíše po "klasice" nezapomeňte zohlednit současné trendy v bydlení a zařizováni obývacího pokoje. Dnešní trendy totiž jasně hovoří pro otevřené prostory a spojování jednotlivých místností domu. Kolikrát jste již viděli obývací pokoj propojený s jídelnou a kuchyní? Pravděpodobně byly místnosti jen opticky odděleny barem s barovými židličkami nebo elegantní rohovou sedací soupravou. I to je dnes módní, a proto se nebojte na moderní trendy zeptat odborníků.

1. Praktičnost vs. estetičnost

Na dnešním trhu si můžete vybrat z nespočtu variant potahových materiálů, barevných kombinací a díky tak široké nabídce se často rozhodujeme především podle vzhledu. Neměli bychom ale opomíjet praktičnost sedací soupravy. Na co by také byla sedačka, ze které se člověk jen obtížně zvedne? V prvé řadě by sedací souprava měla sloužit k odpočinku a relaxaci.

Jednoznačnou výhrou jsou běžné nebo rohové sedací soupravy s úložným prostorem, které jsou ideálním řešením pro menší byty a domy. Úložný prostor může sloužit nejen k ukládání tiskovin, které využíváte jen zřídka, ale i k ukládání sezonních věcí, které mají své místo jen v jednom ročním období. Kromě praktického úložného prostoru může být sedačka i rozkládací. Z rohové sedací soupravy můžete ve vteřině udělat velkou postel, na které se v případě potřeby mohou vyspat i dvě osoby.

2. Klasika je opět in

Ne každý je fanouškem moderních trendů, které jsou dnes "in". Možná se právě vy poohlížíte po klasické sedací soupravě, která respektuje zásady zdravého sezení a pohodlného vstávání, a právě toto klasické sedací soupravy splňují. Vhodným řešením jsou především pro seniory a pro osoby s pohybovými obtížemi.

I přesto, že pojem "klasická sedačka" může budit rozpaky, nemusíte se obávat, že byste neměli na výběr z mnoha variant provedení. Stejně jako jakékoliv jiné sedací soupravy jsou k dostáni v mnoha potahových materiálech i barevných provedeních.

3. Správné umístění sedačky

Při koupi sedačky musíte výběr přizpůsobit i prostoru, ve kterém bude sedačka umístěna. Největším problémem je umístění sedací soupravy do menších bytů a obývacích pokojů. Proto existují sedací soupravy různých tvarů, které budou ideálně pasovat i do specifických a malých obývacích pokojů.
Rohová sedací souprava dnes již není jediným specifickým tvarem, který vyřeší problém s místem v obývacím pokoji. Zkuste sedací soupravu ve tvaru písmena U nebo různé sedací soupravy 3+2+1, 3+1+1 apod.

4. Potah vybírejte podle svého životního stylu

Jakmile máte vybráno, zda bude sedačka rohová a kolik bude mít míst k sezení, přichází čas na výběr barev a potahových materiálů. Barvu volte především s přihlédnutím k designu obývací stěny a ostatnímu nábytku takovým způsobem, aby sedačka v pokoji nepůsobila jako pěst na oko.

Obecně platí, že tlumené barvy se hodí prakticky všude. Naopak stylová výrazně červená sedačka se hodí spíš do barvami střízlivěji vybaveného obývacího pokoje.

Při výběru materiálu je dobré kromě vlastního pocitu a vzhledu zohlednit i to, kdo bude sedačku používat. Pro rodinu s dětmi bude lepší zvolit povrch, který bude dobře omyvatelný, aby nebyla každá nehoda rodinným neštěstím. Stejně tak domácnosti se psy ocení, pokud bude možné sedací soupravu lehce vyčistit a uvést do bezvadného stavu bez chlupů domácích miláčků.

5. Sedací soupravu si vždy vyzkoušejte

Nevybírejte sedací soupravu naslepo, vydejte se do obchodního domu a sedačku si pečlivě vyzkoušejte. Až poté si ji objednejte z některého z ověřených internetových obchodů s nábytkem, jako je právě náš obchod jamall.cz.

V testované sedačce si udělejte na několik minut pohodlí a vyzkoušejte si své klasické posedy, ve kterých v sedačce obvykle trávíte čas. Jen taková sedací souprava, ve které se cítíte pohodlně, bude skutečně dobrý nákupem.

Příjemné posezení ve Vaší nové sedací soupravě přeje tým internetového obchodu jamall.cz!


Partnerem této sekce je spol. AK-Nábytek.